nereden, nereye

Merhaba, ben Hakan Eröztekin. Bu blogu neden açtığımı, ne gibi içerikler paylaşmayı planladığımı, ve kim olduğumu anlatmak istiyorum.

sınavı yerim

İnternette daha çok üniversite sınavı hazırlığına dair içeriklerim biliniyor. 2013 yılında İTÜ’yü kazandıktan sonra kurduğum Sınavı-Yerim (eski blog, yeni blog) adlı bir blogum var. Şimdiye kadar yaklaşık 250 yazı paylaştım ve toplamdan 2,5 milyondan fazla okundu. Blogun bu kadar okunma sebeplerinden biri, başarı hikayemin biraz daha farklı oluşuydu. Bir düz lise mezunu olarak Türkiye’de ilk 5 bine girme hayalim vardı, fakat 50 bininci oldum. Kendi çalışma stratejimi keşfederek ikinci yıl girdiğim YGS sınavında 2796. oldum, LYS sonrası 3474. oldum (detayları buradan görebilirsiniz). Blogumda da neler yaptığımı anlatıp sınava giren öğrencilere ve ailelerine destek oldum.

yazılım

İTÜ İngilizce Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra yazılımcı olarak bir yıl boyunca stajımı da yaptığım Adesso Turkey adlı yazılım firmasında çalıştım. 2019’da Trendyol’a geçtim ve bugünlerde Trendyol’daki üçüncü yılımı tamamladım. Yazılım teknolojileriyle ilgili paylaşımlarımı Medium hesabından yapıyorum.

youtube

2023 yılına başlarken Youtube kanalını başlattım. Orada da sevdiğim parçaların slowed reverb (yavaş ve yankılı) versiyonlarını paylaşıyorum. Yaklaşık altı aydır bu tarz şarkılar çok hoşuma gidiyor, Youtube’da bulamadığım şarkıları koyarak başladım ara ara da yeni şarkılar ekliyorum. Burası için şimdilik belirlediğim bir amaç yok, keyif aldığım bir hobi gibi daha çok. Bu bağlantıdan kanala gidebilirsiniz.

yeni blog

Peki bu blogu neden açtım? Üniversite sınavına hazırlanırken kullandığım stratejim, üniversite hayatı ve sonrasında da gelişti. Fark ettim ki bu aslında sınava yönelik değil, hayatın getirdiği zorluklara, ve keyiflere, başarılara ve başarısızlıklara bir bakış açısı. Yeni şeyler öğrenerek hayatımı daha iyi hale getirmek hoşuma gidiyor; bunu insanlarla paylaşarak onların faydalanması hoşuma gidiyor. Bunu üniversite sınav hazırlığımda Sınavı-Yerim’de yaptım, yazılım hakkında Medium’da yapıyorum, sevdiğim parçaları paylaşarak Youtube’da, yeni öğrendiklerimi paylaşarak da burada yapmayı sürdürmek istiyorum.

Keyifli okumalar.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir